Kategorie: Wszystkie | druty | inne | prośby o wzory | szydełko | szydełkowo-drutowe
RSS
sobota, 30 września 2006

Na forum Gazety było pytanie o laleczkę dziewiarską, więc pokazyję jak to wygląda.

Elfetko! mam nadzieję, że choć trochę Ci to przybliżyłam...

17:37, magdalenam1975 , inne
Link Komentarze (4) »

Już dawno miałam się zabrać za zrobienie jakiegoś sweterka dla mojego kochanego męża. Ale tak się składało, że podejżałam gdzieś jakiś ciekawy sweterek dla siebie a mąż cierpliwie czekał... Ostatnio jednak zrobił się mniej cierpliwy, więc musiałam obiecać, że kolejne rzeczy jakie zrobię będą dla Ani i dla niego. Włoczka na sweterek dla córci już w drodze, więc zabrałam się za sweter dla męża.  Oto on

Robię z  Liwii R-Texu na drutach 6,5. Robi się szybciutko, ale wczoraj okazało się, że zabraknie mi jakiś 2 motków. Jestem zrozpaczona, obiechałam wczoraj wszystkie pasmanterie w okolici i nie ma.... Pierwsza rzecz dla mojego kochanego i od razu taka obsówa... co teraz....?

17:34, magdalenam1975 , druty
Link Komentarze (2) »
środa, 27 września 2006

No i skończyłam! Już myślałam, że to się nigdy nie uda. Jestem zadowolona i wreszcie to mam za sobą. Przyznam, że ostatnio musiałam się już nawet zmuszać żeby wogóle do niej usiąść...To narawdę kawał roboty, ale udało się. Zużyłam na jej zrobienie 600g Kornelii, a robiłam szydełkiem 3,0.

Ostatnio były głosy, że szkoda iż nie pokazuję robótek na modelce. Tak wyszło, ale nie było w pobliżu nikogo kto mógłby mi zrobić zdjęcie, a bardzo chciałam się pochwalić swoim dziełem. Tak więc dziś pokazuję spódnicę na modelce (też mojej roboty :-)))))) ). Jak tylko krawcowa skończy szycie podszewki obiecuję, że pokażę spódnicę tak jak trzeba.

A tym czasem....

00:42, magdalenam1975 , szydełko
Link Komentarze (8) »
wtorek, 19 września 2006

Zaczęłąm go jeszcze wiosną (dzięki pomocy Małgosi). Zrobiłam tył i jednę część przodu. Potem przyszły cieplejsze dni i zabrałam się za robienie letnich rzeczy . No i zapomniałam... Przypadkiem znalazłam ten sweterek kilka dni temu na spodzie szafy. Teraz jest stosowny moment żeby go dokończyć. Zostało mi jeszcze zrobienie drugiego rękawa i sznureczków do wiązania. Kupiłam sobie nawet specjalną "laleczkę", więc mam nadzieję, że sznureczki będą 100% fachowe.

Małgosiu! wiem, że czasem zaglądasz na mojego bloga i z tego miejsca chciałabym Ci bardzo podziękować za wzór i całą pomoc przy robieniu tego sweterka. BARDZO MOCNO DZIĘKUJĘ!!!

20:18, magdalenam1975 , druty
Link Komentarze (9) »
niedziela, 03 września 2006
Wreszcie skończyłam i muszę przyznać, że jestem zadowolona.Tak jak pisałam robiłam go z bawełny Gedifry, szydełkiem 5,0. Poszło niecałe 50 dkg.
Robi się bardzo przyjemnie i szybko. Było trochę kombinacji przy skosach rękawów, ale jakoś dałam radę.
A oto efekt...

Dziś wyjeżdżam na tydzień na szkolenie. Oczywiście zabieram nową robótkę i szydełko...
21:35, magdalenam1975 , szydełko
Link Komentarze (18) »
piątek, 01 września 2006

Dziś kupiłam sobie nową włóczkę...

Spódnica nadal nie zrobiona, pozostało ostatnie 8 okrążeń... Bolerko czeka zna zrobienie rękawów... A ja siedzę w necie i szukam czegoś co możnaby zrobić z tej włoczki.

Chyba potrzeba mi więcej konsekwencji. Od jakiegoś czasu obiecuję sobie, że nie tknę nowej robótki dopóki nie skończę tego co robię! Jednak z tych moich obietnic nic nie wychodzi...

00:26, magdalenam1975 , inne
Link Komentarze (4) »
O autorze
Zakładki:
Autor
Blogi robótkowe
Blogi ze świata
Gazetowe blogi grupowe
Moje prace-album
Sklepy internetowe
To sie może przydać...
TU MOŻNA KUPIĆ KILKA MOICH PRAC
Ulubione strony robótkowe
Locations of visitors to this page